fbpx

Який екран краще для домашнього кінотеатру - білий або сірий?

Якщо Ви хочете отримувати максимум задоволення від перегляду фільмів вдома, то потрібно врахувати кілька факторів при виборі кинотеатральной системи. Зокрема, одним з важливих складових системи ДК є полотно для проекційного екрану. Саме полотна дозволять створити кращі умови для перегляду контенту в домашніх умовах. У даній статті ми спробуємо розібратися, яке полотно для екрану краще вибрати - біле або сіре.

draper sinefoldПроекційний екран більш чутливий до зовнішнього освітлення, ніж звичайний телевізор. Тільки вдумайтеся - це кінотеатр у Вас вдома. Що Ви бачите, коли приходите в кінотеатр? В тому то і справа, що нічого, крім екрану - повна відсутність зовнішнього освітлення. Щоб створити найкращі умови для перегляду у Вас вдома, Вам необхідно створити подібну обстановку. В іншому випадку зображення на Вашому екрані буде «засвічуватись» зовнішнім світлом з вікна або від кімнатної лампи. Ми настійно рекомендуємо затемнювати приміщення для ефектної інсталяції.

Всі екрани в більшій чи меншій мірі відображають світло. Для вимірювання ступеня такого відображення використовується термін «коефіцієнт посилення». Якщо екран відображає ту кількість світла, яке було спроектовано на нього, то коефіцієнт посилення дорівнює 1,0. Якщо екран відображає менше світла, ніж проектується на нього, то коефіцієнт - менше 1, наприклад 0,8. В цьому випадку з поверхні екрану назад повертається лише 80% світла. Якщо екран здатний відображати більше світла, ніж на нього проектується, наприклад, коефіцієнт посилення дорівнює 1,3, то тоді в зал направляється 130% проекції. Як правило, концентрація світла при цьому зосереджена в середині залу для глядачів, тому для комфортного перегляду Вам доведеться розташовуватися ближче до центру.

Так все-таки що вибрати: сіре або біле полотно?

motor screenСіре полотно для ДК дозволяє збільшити контрастність зображення. Темні деталі зображення найбільш виграшно виглядають саме на сірому полотні, проте світлі сцени при цьому кілька втрачають можливість коректної передачі кольору. Але пам'ятайте, що для правильного відображення картинки, необхідно суттєво обмежити зовнішнє освітлення, щоб уникнути «засвітки» картинки. А якщо Ви використовуєте проектор з низьким показником контрастності, Ваш найкращий вибір - екрани з висококонтрастним сірим полотном HCG (High Contrast Grey). Якщо розташувати два екрани поруч, що називається side-by-side, то стане зрозуміло, що контрастніше зображення саме на сірому полотні, проте світлі відтінки коректніше виглядають на білому. Радимо Вам самим протестувати сірий і білий екрани для ДК, і Ви зможете підібрати правильне рішення, що повністю відповідає Вашим вимогам.

І незалежно від Вашого рішення зупиніть свій вибір на кінотеатральних екранах, які пропонує компанія "СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи.", Які допоможуть створити неповторний кінотеатр у вас вдома.

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи