Як використовувати інтерактивну дошку - можливості технологій 21 століття

Як використовувати інтерактивну дошку - можливості технологій 21 століття

Багато вчителів відверто «застряють» в питаннях використання інтерактивних дошок. Зіткнувшись з труднощами освоєння різних функцій і програм, подібне обладнання нерідко використовується просто, як альтернатива звичайній магнітно-маркерній дошки, в кращому випадку тільки для писання чи малювання.

Але будемо чесні - життя вже ніколи не буде колишнім. Технологій явно не стане менше і вони продовжать проникати в самі різні сфери життя. Сучасні учні є яскравим доказом цього - вони миттєво освоюють будь-які нові «гаджети» і тому, щоб говорити з ними однією мовою, неминуче доведеться вникнути в суть сучасних технологій і взятися за їх впровадження в робочий процес.

Це не так складно, як може здаватися. Витративши на це всього пару днів, попереду вас чекатимуть сотні цікавих уроків і лекцій, а ваш авторитет серед учнів або студентів виросте відразу на кілька пунктів.

Використовуйте інтерактивну дошку, як кінотеатр або ТВ-екран

Мабуть, найпростіший спосіб урізноманітнити свої уроки - демонструвати на інтерактивній дошці відео-контент. Це можуть бути заздалегідь приготовлені записи телепередач або навчальних фільмів, які за допомогою проектора легко транслюються на екран. Але не бійтеся піти далі, адже переважна частина корисного матеріалу міститься в Інтернеті. За допомогою відповідних сервісів (YouTube, Vimeo, TED) або цифрового ТВ-тюнера можна зробити так, щоб за вас говорили інші фахівці або експерти.

Ви ж можете стати коментатором, оцінювачем або стороннім цензором, зупиняючи відео в потрібний момент і виносячи на обговорення побачене. Взаємозв'язок з аудиторією таким чином буде однозначно досягнуто.

interactive whiteboard sample1

Підключіть інтерактивну дошку до ... ігровій приставці

Це може здатися дивним, але насправді не варто відкидати ідею про спільне використання інтерактивного устаткування і ігрових консолей - Nintendo Wii, Xbox або PS3. По-перше, замість того, щоб «відловлювати» ці приставки в учнів, можна дати їм можливість продемонструвати свої навички перед аудиторією. А багато хто з них володіють такими пристроями досить віртуозно.

По-друге, при переважній популярності «страшилок» і «стрілялок», виробники все ж приділяють увагу і навчальних ігор - на логіку, пам'ять або візуальне сприйняття інформації. Особливо багато подібних додатків щорічно з'являється для платформ iOS і Android, що дозволить використовувати дошку разом з планшетом.

Моделюйте різні об'єкти і явища

interactive whiteboard sample

Давно минули ті часи, коли для пояснення будь-яких фізичних або природних явищ, теорій і аксіом доводилося апелювати до уяви учнів, сподіваючись, що вони все зрозуміють правильно. Навіть різного роду картки і плакати не дають бажаного результату - інтерактивна наочність завжди виявляється більш виграшною.

Наприклад, сама по собі інформація про те, що відстань до Місяця менше, ніж до Сонця, майже в 400 разів, складна для розуміння. Тут не допоможуть ні широко розставлені руки, ні різні словесні алегорії. Найкраще продемонструвати тривимірну модель Сонячної системи, щоб учні мали можливість наочно оцінити подібні відстані.

Багато виробників итеративного обладнання постачають свою продукцію з відповідними програмами, які допомагають ознайомитися з тими чи іншими фактами. Є подібні ресурси і в Інтернеті, наприклад, проект PhET, створений Колорадським університетом в Боулдері. На цьому сайті зібрані десятки інтерактивних моделей всіляких явищ (в тому числі і на українській мові), за допомогою яких можна наочно показати з чого складається молекула, як працює лазер і відстежити маршрут руху тектонічних плит.

Візьміть мікроскоп

Чи знаєте ви, що зараз цілком можливо придбати цифровий мікроскоп зі збільшенням від 100 до 1200 разів всього за пару тисяч гривень? Асортимент цього обладнання настільки великий, що підібрати підходящу під свої потреби і можливості модель не складає труднощів. Підключивши його до комп'ютера або ноутбука, можна організувати повноцінну дослідницьку лабораторію, виводячи зображення на інтерактивну дошку.

Рушайте в подорож по світу

ddfsdf

За допомогою двох онлайн-сервісів - Google Earth і Google Street View можна в одну мить перенестися в будь-яку точку планети, оглянути околиці, на власні очі побачити найвідоміші пам'ятки. Ці ж ресурси підійдуть і для вивчення рідного краю - міста або області, пам'ятних місць. Тільки уявіть собі, що за один урок ви можете побувати відразу на всіх континентах і показати своїм учням, як виглядають ті чи інші об'єкти в наші дні.

Можна використовувати дещо ще: практично у всіх великих містах встановлені веб-камери, які транслюють зображення в реальному часі. Не покидаючи свого класу, ви зможете побачити, що відбувається прямо зараз біля Статуї Свободи в Нью-Йорку або оглянути панораму Парижа з Ейфелевої вежі.

Нарешті, багато музеїв та картинних галерей тепер також можна відвідати віртуально - Третьяковська галерея, Ермітаж, Версаль, Берлінська картинна галерея і багато інших об'єктів культури зі світовим ім'ям завдяки інтерактивним технологіям відкриті для всіх бажаючих в будь-який зручний час.

Використовуйте систему голосування і опитувань

Провівши урок або лекцію, ви зможете оцінити те, як засвоєний матеріал - задавайте питання по пройдених тем, виносьте на обговорення найбільш важливі моменти, складайте рейтинги серед учнів, виводите діаграми голосування прямо на екран.

Ще раз варто зробити застереження, що самі виробники інтерактивних дощок приділяють найпильнішу увагу тому, як вони буду використовуватися. Фахівцями розробляється спеціальне програмне забезпечення, готові уроки та наочні посібники для аудиторії різного віку, на сайтах цих компаній можна знайти керівництва, підказки та відповіді на будь-які питання.

Тому інтерактивного устаткування не варто боятися, навпаки - його інтерфейс максимально доброзичливий і зрозумілий як для вчителів, так і для учнів. Почавши освоєння цієї техніки ви й не помітите, як втягнетеся в захоплюючий процес і ще до кінця навчального року станете справжнім фахівцем в області інтерактивних технологій.

Новини

Статті

Наші контакти

СМАРТ
Інтерактивні Технології і Системи

вул. Декабристів, 29/2
м.Миколаїв, 54017
тел. +380(50)396-83-40, +380(98)444-14-70
E-mail: office@intis.com.ua