fbpx

Як вибрати проекційний екран?

Для отримання якісного відеозображення, як правило, необхідно виконати комплекс заходів:

визначити джерела відеоінформації;
визначити розмір екрану, необхідний для даного приміщення
вибрати матеріал полотна екрану;
вибрати відеопроектор
вибрати необхідне комутаційне обладнання, інтерфейсні модулі і кабельну продукцію.

Джерела відеоінформації фактично визначають вимоги до створюваної проекційної системі. Наприклад, розглянемо висновок на екран відеозображення з персонального комп'ютера з дозволом XGA (1024 x 768). В даному випадку, якщо висновок відеозображення з персонального комп'ютера буде пріоритетним напрямком, формат екрану (співвідношення сторін екрану) повинен бути 4: 3 / 1,33. Комп'ютерне зображення містить дрібні символи і букви. Розмір цих символів і задає необхідну величину розміру екрана по висоті. Мінімально помітний розмір символу на екрані можна порахувати, помноживши на 0,0026 (визначається кутовим зором) відстань від екрана до найбільш віддаленого глядача. Наприклад, в разі якщо найвіддаленіший глядач знаходиться на відстані 10м від екрану, розмір помітного символу становить 2,7 см. Висота літери / символу на екрані, для відеозображення з роздільною здатністю 1024x768 точок (наприклад, відеозображення «робочий стіл» ПК), при « стандартному шрифті », приблизно становить 1,2% від загальної висоти зображення. Звідси необхідний розмір екрану по висоті приблизно має дорівнювати 2,25 м. Необхідний розмір екрану по висоті для «великого шрифту» наприклад 125% стандартного шрифту, при інших рівних умовах, буде вже менше 1,8 м. Отже, чим менше розмір відображуваного символу, тим більше розмір екрана при фіксованій відстані до найбільш віддаленого глядача.

motor screen

Примітка: Рекомендований розмір екрану по висоті для перегляду відеоінформації з таких джерел, як відеомагнітофон і DVD програвач (для відстані 10м до останнього глядача) знаходиться в межах 1,25 ... 1,67м. Важливим фактором, практично визначальним максимально можливі розміри екрану, є розмір приміщення. Висота установки екрану над підлогою для приміщень не має похилого статі, повинна становити не менше 120 ... 140 см. Відстань від екрана до стелі фактично визначається індивідуально для кожної моделі відеопроектора тобто залежить від функціональних можливостей даного відеопроектора і конструктивних особливостей штатних або замовних кронштейнів. Остаточно розмір екрану визначається, як компроміс між усіма факторами, що впливають на вибір геометричних розмірів екрану.

Вибір матеріалу полотна екрана

додаткова інформація

Основне завдання при виборі матеріалу полотна екрана правильно визначити оптимальний відносний коефіцієнт відображення (коефіцієнт посилення) для поверхні «робочої зони екрана». При виборі доцільно пам'ятати наступні рекомендації:
чим вище освітленість приміщення, тим нижче відносний коефіцієнт посилення екрану, може знадобитися навіть антиблікове покриття (потрібно зменшити вплив джерел світла, тобто паразитна засвічення, нерівномірне висвітлення і т.п.);
зі збільшенням відносного коефіцієнта посилення екрану зменшується кут огляду тобто збільшується нерівномірність яскравості відеозображення на екрані для глядачів в залежності від їх розміщення в приміщенні;
для екранів з високою роздільною відносним коефіцієнтом підсилення не бажана установка в відеопроектор ширококутних лінз.

Конструктивні особливості і матюкав основи екранів, також впливають на кінцевий результат, наприклад екрани на жорсткій рамі з екранним полотном з вінілу дозволяють отримати ідеальну плоску поверхню є основою для отримання якісного зображення. Вибір відеопроектора найбільш важке завдання, особливо якщо бюджет обмежений жорсткими рамками.

Загальні рекомендації по вибору відеопроектора, комутаційного обладнання та кабельної продукції будуть розглянуті окремо, а поки тільки одна рекомендація щодо визначення необхідного світлового потоку. Необхідний світловий потік відеопроектора можна приблизно оцінити:
якщо затемнення приміщення при перегляді відео не планується, помноживши площу робочої зони екрана на 500 ... 800. Наприклад, мінімально рекомендований світловий потік для екрану 1,8 х 1,35 м, з площею робочої зони 2,43 м кв. дорівнює 1215 лм.
якщо перегляд відеозображення буде проводитися з затемненням приміщення, помноживши площу робочої зони екрана на 200 ... 350. Наприклад, мінімально рекомендований світловий потік для екрану 1,8 х 1,35 м, з площею робочої зони 2,43 м кв. дорівнює 490 лм.

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи