fbpx

Як вибрати інтерактивну дошку або критичні помилки при виборі інтерактивної дошки для школи

Сьогодні ринок, віддаючи данину моді, наповнений всілякими пропозиціями інтерактивних дощок. Але не всяка пропозиція відповідає назві Інтерактивна дошка. Недобросовісні виробники, спотворюють і обмежують сенс використання інтерактивної дошки до її розмірно-технічних характеристик і ціни, таким чином, сповільнюючи процес впровадження справжніх інтерактивних технологій в освіту. Як зробити правильний вибір? Як не зробити критичну помилку? На ці питання ми звернемо увагу в цій статті.

 1.      Данина моді.

Багато хто приймають рішення про покупку інтерактивної дошки тільки по тому, що це модно. Модно мати в школі інтерактивну дошку і заявляти про це. Причина цього зрозуміла, адже у інших є, і ми не хочемо відставати від колег. Дійсно, багато провідних шкіл України зробили свій вибір усвідомлено і у багатьох інтерактивні дошки встановлені у всіх предметних кабінетах школи і активно використовуються з 1-го по 11 клас. 

Не поспішайте за модою, покупка інтерактивної дошки - це дуже усвідомлений вчинок, який повинен принести очікуваний результат. Задумайтеся про те, який результат ви хочете отримати, купуючи і встановлюючи інтерактивні дошки в класах своєї школи. Зверніться до офіційних продавців інтерактивних дощок, отримаєте від них всю інформацію, відвідайте їх офіс і демонстраційний зал, тільки потім приймайте рішення про покупку.

 2.      Найдешевша інтерактивна дошка.

Не приймайте рішення про покупку тільки за ціною, якщо ви не купуєте інтерактивну дошку тільки для того, щоб про це говорити. Ціна, це лише інформація, яка нічого не розповість вам про інтерактивній дошці.

Дуже важливо, перед прийняттям рішення про покупку:

 • вивчити всі наявні пропозиції на ринку;
 • з'ясувати, хто виробник запропонованої вам інтерактивної дошки;
 • чому інтерактивні рішення цього виробника так популярні;
 • чи використовує виробник Touch технологію;
 • хто працює на цих інтерактивних дошках в світі і в Україні;
 • чи є серед ваших колег користувачі саме цієї інтерактивної дошки, що вони можуть вам розповісти про свій досвід роботи;
 • яке прикладне програмне забезпечення для створення інтерактивних уроків входить в комплект до дошки;
 • як, де і хто проводить навчання викладачів роботі з програмним забезпеченням (як створити свої інтерактивні уроки);

Проаналізуйте всю отриману інформацію, зробіть правильний вибір і впроваджуйте працюють інтерактивні технології в своїй школі.

 3.      Інтерактивні дошки однакові у всіх виробників.

Правильно говорити - зовні, інтерактивні дошки різних виробників, схожі.  

Дійсно, на перший погляд може здатися, що ніякої різниці не видно, але це не так. Різниця суттєва - при впровадженні інтерактивного рішення або інтерактивної дошки ви можете отримати абсолютно різні результати.

 Хто виробник інтерактивної дошки, яку ви плануєте купити?

Існує кілька провідних виробників інтерактивних дощок і китайські виробники, що приєдналися до них. Дуже важливо знати виробника. Чи є для нього виробництво інтерактивних дощок основним видом діяльності? Які позиції цього виробника на ринку інтерактивних рішень в світі і як представлені його рішення в Україні? Локалізовано чи програмне забезпечення під українського користувача чи ні? Які інтерактивні системи для освіти є в товарному портфелі цього виробника?

Первинну інформацію можна отримати на сайті виробника або на спеціалізованому сайті офіційного представника в Україні. А факти, що описують ситуацію на світовому ринку інтерактивних дощок, опубліковані в звітах незалежної консалтингової компанії «FutureSource», яка 10 років досліджує світовий ринок інтерактивних дощок.

  4.      Важлива інтерактивна дошка як інструмент, а софт можна використовувати будь-який.

Якщо ви хочете демонструвати тільки слайди PowerPoint, вам інтерактивна дошка, швидше за все, не потрібна. З таким завданням цілком впорається проектор і звичайний екран.

Правильна інтерактивна дошка завжди комплектується спеціальним програмним забезпеченням і драйверами.

Програмне забезпечення - це головна складова інтерактивної дошки, якщо мова йде про створення, перегляд та роботі з інтерактивним навчальним контентом. Викладач не може створити інтерактивний урок в Microsoft Word, Excel і навіть в PowerPoint. Для того, щоб виконати цю роботу необхідно використовувати ПО інтерактивної дошки, завдяки якому зробити інтерактивний урок буде так само легко, як і презентацію в PowerPoint.
Специфіка прикладного програмного забезпечення інтерактивної дошки ще в тому, що створені в ньому інтерактивні уроки мотивують учнів проявляти активність і бажання працювати на уроці з дошкою як на великому планшетному ПК. Дотик до дошки необхідно для маніпуляції контентом і в свою чергу, воно відкриває кінестетичний канал сприйняття матеріалу, що покращує запам'ятовування побаченого і почутого.

Зважаючи на те, що ПЗ інтерактивної дошки - це найголовніша її частина, звертайте особливу увагу на нього.

Поцікавтеся у продавця:

 • чи є локалізація для нашої країни і наскільки вона повна;
 • Яка версія програми пропонується і як часто вона оновлюється;
 • проводить продавець безкоштовні тренінги по створенню інтерактивних уроків?
 • де і як проходять тренінги? Як часто?
 • де можна подивитися на вже створені інтерактивні уроки іншими викладачами?

Величезний плюс для користувача, коли прикладне програмне забезпечення інтерактивної дошки може інтегруватися з популярними програмами інших виробників, наприклад: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, CorelDRAW та інші. Це додасть інтерактивності в роботі з такими програмами.

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи