Як Обрати проектор?

Як Обрати проектор?

Людський зір створено для того, щоб в повній мірі сприймати найтонші колірні відтінки. Відеопроектор або телевізор - яке з цих електронних пристроїв буде краще для цієї мети?

Багато людей віддають перевагу проекторам. Які причини рухають ними?

mosch

По-перше, екран відображення значно перевищує розміри останніх, а як відомо, ефект перегляду на великому екрані і з хорошим звуком відрізняється від звичайного перегляду телевізора. Крім того, без проектора зараз не обходиться жодна прес-конференція, презентація, виставка.

Таким чином, очевидно, що мультимедійні проектори вже настільки щільно увійшли в наше життя, що успішно працювати без них практично не представляється можливим.

Крім того, до проектора завжди можна підключити будь-яке необхідне пристрій, будь то комп'ютер або відеорекордер, що привнесе ще більшу зручність в використання проектора.

Перед покупкою проектора варто визначитися, для чого він буде потрібен, так як проектори для дому, офісу і виїздів мають свої особливості.

В цілому, проектори досить компактні і не поступаються за розмірами DVD плеєру. Також є і бездротові проектори, що ще більше полегшить завдання при перенесенні і використанні поза будинку або офісу.

І не думайте, що сучасні проектори можна порівняти зі старими радянськими діаскопію, де при використанні була необхідна повна темрява. Зараз проектори чудово справляються зі своїм завданням і в світлий час доби.

Однак, якщо використання проектора передбачає освітлений простір, наприклад, проектор для навчання, то такий пристрій повинен мати більш потужні лампи, а відповідно і систему охолодження, що робить проектор більш вагомим. Якість картинки подібних проекторів зазвичай ставиться на другий план, набагато важливіше яскравість зображення.

Проектори для домашнього перегляду мають свої особливості. Такий пристрій, як правило, використовується в затемненому або в полузатемненном просторі, тому упор тут робиться на якісну контрастність, перетікання півтонів. Крім того, проектор для домашнього кінотеатру повинен працювати з мінімальним шумом, щоб не заважати глядачам.

Існує три види мультимедійних проекторів:
    • Ультрапортативні

Такі проектори відрізняються невеликою вагою (до 3 кг), витонченістю і легкістю. Зазвичай вони використовуються для виїздів і не мають можливості довгої роботи без перерви.

    • Портативні

Вага, як правило, варіюється від 3 до 10 кг. Припускають використання як стаціонарно, так і на виїздах. Їх об'єктиви мають високу роздільну здатність.

    • Стаціонарні

Вага більше 10 кг. Подібні пристрої використовуються стаціонарно і не пристосовані для транспортування. Зростання популярності мультимедійних засобів відображення інформації легко пояснити. Все з них можуть працювати в форматах NTSC, PAL, SECAM, а також сумісні з форматом HDTV - телебачення високої чіткості.

Зараз, в більшості своїй, використовуються технології LCD і DLP створення зображення.

projector1 projektor2 projector3

DLP-проектори засновані на матриці з мікродзеркал, що робить зображення контрастним, створює глибокий чорний колір. Технологія полягає в тому, що все мікродзеркала здатні повертатися під впливом рушійного сигналу і створювати темні і світлі пікселі. Світло лампи, відбиваючись від дзеркальної матриці, проходить через кольорові фільтри і створює зображення на екрані.

Сфера застосування даних пристроїв обширна і включає в себе як показ презентацій, так і перегляд кіно в домашніх умовах. Крім того, є двох і трьох матричні проектори, виконані з технологією DPL, більш високої яскравості. Але і ціна при цьому значно вище.

Варто додати, що найбільш мініатюрні і яскраві проектори засновані на технології DPL.

До негативних властивостей DPL проектора можна віднести, так званий «ефект веселки», при якому виникає різнокольоровий контур навколо зображень, а також менший вибір моделей і більш висока ціна, в порівнянні з LCD-пристроями. Кроєм того статичні демонстрації на таких проекторах виглядають зазвичай трохи гірше, ніж на LCD-проекторах, мова про які піде нижче.

LCD-проектори відрізняються ЖК-матрицею, яка має в своєму складі три ЖК-матриці трьох кольорів (зеленого, синього, червоного). Матриці просвічуються спрямованим потоком світла, при проходженні через який пікселі відкриваються або закриваються, пропускаючи, або затримуючи світло. Результатом є зображення на екрані.

Перевага даного відеопристрою - простота використання, невелика вага (близько двох з половиною кілограм), чітке зображення, невисока ціна. LCD проектори відрізняються більш чіткою і яскравою картинкою, в порівнянні з DPL- проектором тієї ж потужності.

Єдиний недолік, який можна поставити в докір LCD проектора - незначно менша максимальна контрастність.

В ідеальному варіанті необхідно враховувати і розмір приміщення, в якому буде відбуватися проектування зображення. Для великого приміщення необхідні проектори з довгофокусним об'єктивом, для невеликих - з короткофокусним. Якщо розмір приміщення заздалегідь не відомий або планується використання пристрою в різних місцях, краще використовувати відеопроектор з оптичним zoom-об'єктивом.

Ще одна важлива особливість проекторів - роздільна здатність екрана. Ця характеристика проектора забезпечить вам високу або не дуже якість зображення. Залежно від дозволу відбувається відображення окремих предметів. Таким чином, якщо вам необхідний проектор з чіткою картинкою до найдрібніших деталей- вибирайте більш високу роздільну здатність.

На даний момент існують кілька видів проекторів з різним дозволом:

  • 800х600, 1024х768 – Дані проектори будуть незамінні в офісі, так як їх роздільна здатність аналогічна вирішенню комп'ютера.
  • 1280х1024, 1600х1280, 2048х153 – Такі проектори необхідні для прийому сигналів HDTV телебачення, а також для деталізованої графіки.
  • 1280х720, 1920х1080 – Даний вид дозволу найкраще підходить для перегляду кінофільмів, так як кіно має широкоформатне роздільну здатність.

Одна із значущих функцій проектора - коригування трапецієподібних спотворень. Коли проектор розташований не строго під кутом дев'яносто градусів, то зображення спотворюється і приймає форму трапеції. Щоб цього уникнути, необхідна саме ця функція, яка поверне зображенню правильну і потрібну форму. Практично всі сучасні проектори мають функцію коригування зображення в своєму переліку.

Яскравість – ще одна важлива характеристика при виборі відповідного відеопроектора. Вона залежить, в першу чергу, від завдань використання.

Отже, рівень яскравості залежить від освітленості приміщення, в якому буде використовуватися пристрій. Відповідно при більшій освітленості простору необхідна більш висока яскравість. Однак і рівень шуму роботи проектора при збільшенні яскравість підвищується, так як необхідно більше потужності для охолодження.

Яскравість проектора вимірюється в AINSI люменах. Для використання проектора у великих затемнених приміщеннях будуть необхідні проектори з яскравістю 3000 ANSI люмен і вище.
У домашніх умовах достатнім показником яскравості є 400-2000 ANSI люмен.

Безумовно, сама лампа в проекторі має величезне значення у створенні яскравої картинки. Як правило, проектори оснащені однією лампою, так що якщо вона виходить з ладу, то робота проектора на час буде припинена. Крім того деякі проектори мають цілий блок ламп, кількістю від двох до чотирьох. Ця дозволяє збільшити яскравість, та й при перегорання однієї лампи, проектор продовжує функціонувати.

Необхідно визначити, якими роз'ємами оснащений ваш проектор, щоб встановити з яких джерел він отримує сигнал.
Тепер звернемо увагу на види роз'ємів.

  • Вхід HDMI пристосований для нового формату телебачення високої чіткості (HDTV). Для сигналу HDTV підійдуть супутникові антени, кабельне телебачення, комп'ютери і навіть плеєри.
  • Вхід DVI застосуємо для передачі відеосигналу в цифровому виконанні. Щоб отримати максимально якісне зображення необхідний саме такий вхід.
  • Вхід S-Video призначений для передачі сигналів, що йдуть по декількох проводів. Ця дозволяє зробити картинку досить високої якості.
  • Вхід RGB пристосований для стандартного відеосигналу, який включає сигнали трьох кольорів (червоного, синього, зеленого).
  • Вхід / вихід VGA - передає сигнал з комп'ютера.
  • Вхід / вихід композитний призначений для передачі сигналу через одиночний коаксіальний кабель.
  • Вхід компонентний застосовується для передачі відеосигналу, всі складові якого поширюються по різних проводах, що дозволяє поліпшити якість зображення.
  • Вихід аудіо Mini JACK - інтерфейс для передачі аудіо-сигналів через навушники.

Крім входів для передачі сигналів, як правило, проектори оснащені USB портом, куди можна підключити мишу і вбудовані динаміки. Крім можливості управління портом через кнопки на передній панелі, є можливість управляти за допомогою комп'ютера або дистанційно.

Якщо у Вас є бажання наповнити свою і життя своїх близьких яскравими фарбами, незабутніми враженнями, і морем задоволення, то проектор - це незамінна річ у вашому домашньому сховище. За допомогою відеопроектора ви зможете насолодитися переглядом комедії, або просто освіжити в пам'яті фотографии из детства. Крім того, дана річ незамінна в роботі!

Будучи успішним бізнесменом або початківцям менеджером, використання всіх можливостей проектора дозволить вам бути на голову вище своїх конкурентів і йти в ногу з часом.

Новини

Статті

Наші контакти

СМАРТ
Інтерактивні Технології і Системи

вул. Декабристів, 29/2
м.Миколаїв, 54017
тел. +380(50)396-83-40, +380(98)444-14-70
E-mail: office@intis.com.ua