fbpx

SenseDisc: науковий експеримент в цифровому просторі

Як вчителю на заняттях фізики, хімії або біології скоротити час, який витрачається на підготовку і проведення фронтального або демонстраційного експерименту? Провести вимірювання в польових умовах? Як підвищити наочність експерименту і візуалізацію його результатів, розширити список експериментів? Вирішенням подібних завдань стає включення в освітній процес цифрових лабораторій SenseDisc.


sensedisc child

Можна скільки завгодно розповідати про природу електрики, описувати формулами генезис звукової хвилі або теоретизувати з приводу атмосферного тиску, але що краще допоможе зрозуміти фундаментальні закони навколишнього світу, ніж наочний досвід?

SenseDisc - що, де, коли?

Лабораторії SenseDisc представляють собою модулі з набором датчиків, з передвстановленим набором можливостей по здійсненню природничо-наукових експериментів в рамках шкільної програми з курсів фізики, хімії, біології, природознавства та інших природно-наукових дисциплін. Основний набір датчиків від пристрою до пристрою залишається однаковим, але кожна модифікація пристрою володіє специфікою, що визначає її профіль.

Лабораторії представлені в чотирьох варіантах компонування, які в значній мірі вичерпують експериментальні можливості для якісного проведення як базових, так і просунутих експериментів, які повністю відповідають вимогам програми середньої школи і які зачіпають окремі напрямки програми вищої школи.

sensedisc line

SenseDisc дозволяє проводити вимір вольт-амперної характеристики провідника, отримувати експериментальне підтвердження законів Ома і Фарадея, заміряти рівень інтенсивності звуку і прискорення його поширення, проводити досліди щодо положень законів Бойла-Маріотта, закон Шарля і Гей-Люссака, визначати рівень кислотності розчину, проводити кислотно -основне титрування і багато інших експериментів. Їх загальна кількість становить кілька десятків, що з легкістю допоможе наповнити програму будь-якого курсу з точки зору наочності досліджуваного матеріалу.

Програмна платформа SenseDisc iLab підходить для тестування практично всіх фізичних, хімічних і біологічних даних, придатних для наочного викладання. Ще однією незаперечною перевагою SenseDisc є високий рівень точності вимірювань: специфікації всіх датчиків дозволяють отримувати результат, що не перевищує рівень допустимих статистичних втрат.

sensedisc biochem

Всі лабораторії SenseDisc сумісні з Windows, MacOS або open-source платформами, додати до них функціонал цифрових лабораторій не складе великих труднощів.

physics 04

Додатковим бонусом тут можна назвати високий рівень мобільності лабораторій: виконані з міцного пластику у формі диска, вони з легкістю можуть служити для проведення експериментів за межами аудиторії, до того ж батарея розрахована на 150 годин роботи без підключення до мережі. Кількість таких експериментів обмежується тільки поточними завданнями викладача і вільним тимчасовим ресурсом.

Виграють усі

Робочий інтерфейс SenseDisc налаштовується відповідно до побажань користувача, дозволяючи міняти стиль відображення панелі управління і моніторингу ходу експериментів, а також відображення їх результатів. Збереження налаштувань дозволяє створювати унікальні шаблони експерименту. Результати дослідів можна перетворити в потокового файлу, що відображає цикл експерименту в динаміці.

Це одне з головних переваг рішень SenseDisc. Судіть самі: якщо учень з самого дитинства звик звертатися з різними електронними пристроями в повсякденності, він вже підсвідомо буде очікувати того, що і в школі його будуть вчити із застосуванням сучасних носіїв інформації, засобів її отримання та відображення.

У цьому сенсі SenseDisc є помічником викладача і «атракціоном» для учнів: будучи сучасним пристроєм за своєю суттю і формою, лабораторія відкриває двері в світ стародавніх і фундаментальних законів, на яких покоїться будівля науки. Учням працювати з такими пристроями цікаво, а вчителі отримують гарантовано високий результат.

Використання рішень SenseDisc підвищує наочність досліджуваного матеріалу за рахунок сучасної форми подачі навіть найскладніших тем: інформація з дисплея комп'ютера під час демонстраційного експерименту може виводитися на настінний екран аудиторії у вигляді графіків, які будуть видні всьому класу.

sensedisc lesson

Окремо відзначимо можливості, які SenseDisc надає викладачеві в перспективі створення авторських курсів або проведення спеціальних уроків, а також різного роду змагань занять (наприклад, хто швидше і точніше виміряє задані за умовами змагань параметри), а також високий рівень можливостей для самостійної підготовки наукових презентацій на основі результатів дослідження з боку учнів.

До того ж, працювати з такими апаратами попросту приємно: користувачі SenseDisc відзначали, що застосування модулів навіть у найпростіших дослідах давало значне підвищення рівня залученості в процес і пробуджувало даний прагнення пізнання навіть у дорослих.

Відчути себе першовідкривачем, своїми руками отримавши підтвердження тієї чи іншої фундаментальної закономірності - безцінний досвід.

Компанія "СМАРТ Миколаїв", один з провідних системних інтеграторів мультимедіа-рішень в сфері освіти в Україні, допомагає відповісти на це питання через безперервну роботу по оснащенню шкіл, училищ і вузів передовими комплексами, що підвищують якість інформатизації навчального процесу. Наш інженерний потенціал і розуміння специфіки галузі гарантує максимально ефективне використання продукції SenseDisc для комплексного обладнання освітніх об'єктів будь-якої складності.

 

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи