fbpx

Приставки: заміна інтерактивної дошки?

Чи є інтерактивні приставки повноцінною заміною інтерактивної дошки?

Поява інтерактивних дощок в нашій країні справило ефект вибуху бомби. Нарешті сучасні технології добралися і до нас.

Інтерактивне обладнання стало активно впроваджуватися в освітні установи, конференц-зали та переговорні пункти. Однак надалі стало очевидно, що багато хто не готовий платити за інтерактивну дошку, яка на їх погляд була всього лише модернізованою версією звичайної маркерні дошки.

Такі виробники як «DYMO | Mimio », що випускають інтерактивні приставки Mimio, і« Luidia », що випускають eBeam знайшли вихід з такого становища. Вони взяли від інтерактивної дошки тільки найнеобхідніше, помістили в невеликий корпус, і дешевий аналог інтерактивної дошки готовий. Самі користувачі інтерактивних приставок називають їх жартома «дешево і сердито». Що ж таке інтерактивна приставка, чим вона відрізняється від інтерактивної дошки, що може, а що ні, на всі ці питання відповідь буде дана в цій статті.

interactive ebeam

Інтерактивні дошки, що використовують інфрачервону технологію, наприклад Hitachi, працюють за дуже схожим принципом з інтерактивною приставкою. Встановлений, як правило, у верхньому лівому кутку, приймач зчитує положення маркера на дошці, і передає дані в комп'ютер. Виробники інтерактивних приставок вирішили цей самий приймач, випустити як окремий пристрій, а роль рівній поверхні довірили звичайним маркерним дощок. Вийшло цілком працездатний пристрій, що працює за тим же принципом, що і інтерактивні дошки з ультразвукової технологією. eBeam передбачає установку у верхній кут дошки, а Mimio збоку.

Всі інтерактивні приставки діляться на три типи:

  • робота в режимі копі-дошки
  • робота в режимі інтерактивної дошки
  • робота в обох перерахованих режимах

Режим копі-дошки не призначений для роботи з проектором. Така інтерактивна приставка збереже тільки те зображення, яке нанесено за допомогою звичайних маркерів. Даний режим буде корисний там, де використовують тільки рукописний текст. Його підтримують моделі eBeam Whiteboard і Mimio Xi Capture, однак зараз компанія «Virtual Ink» вже не справляє цю модель.

Режим інтерактивної дошки призначений для роботи з проектором. Він дозволяє зберігати позначки, нанесені поверх проектованого проектором зображення. Даний режим стане в нагоді там, де використовується робота з графіками та іншими зображеннями, але є необхідність робити нотатки поверх зображення. Його підтримують моделі eBeam Projection і Mimio Xi Interactive.

Повноцінна інтерактивна приставка, за своїми функціями повністю повторює інтерактивну дошку. Вона дозволяє робити всі перераховані вище дії, тобто працювати в режимі інтерактивної дошки і в режимі копі-дошки. Даний режим підтримують моделі eBeam System3 і Mimio Xi Professional. Це ставить приставку приблизно на один рівень з інтерактивною дошкою, при цьому роблячи її більш доступною за ціною. Крім того, володіючи можливостями схожими з тими, що пропонує інтерактивна дошка, Mimio і eBeam мають зневажливо малою вагою, дуже мобільні і можуть використовуватися практично з будь-якої рівною поверхнею.

mimio

Вибір в будь-якому випадку робить кінцевий користувач. Інтерактивну приставку потрібно грунтовно закріпити і відкалібрувати, але її можна скласти і перенести в інше приміщення, де є маркерна дошка. Інтерактивна дошка, як правило, має міцну антиблікову поверхню, стійку до подряпин, а маркерна дошка може бути якою завгодно. На стороні інтерактивних дощок ще вибір технології, інтерактивні приставки ж, працюють тільки на ультразвукової технології. Всі інтерактивні приставки, також як інтерактивні дошки мають варіант дротового і бездротового підключення.

Компанія «СМАРТ» підбере будь оптимальне обладнання під Ваші конкретні завдання і умови роботи, а також бюджет.

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи