Класифікація інтерактивних дошок

Класифікація інтерактивних дошок

Інтерактивна дошка - це пристрій, що включає саму дошку-екран, комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням і проектор, що транслює зображення на дошку. І, звичайно, якість дошки і зручність її використання, залежить від застосування сучасних технологій у всіх трьох її складових.

Інтерактивна дошка була придумана, в першу чергу, для педагогів, і використовується ними з 1991 року, коли компанія SMART Technologies представила перший пристрій такого типу. Сфера освіти відразу оцінила гідно можливості використання інтерактивної дошки.

Зараз існує кілька видів інтерактивних дощок - вони управляються за допомогою пальців, спеціального маркера або стилуса, можуть володіти сенсорними, лазерними екранами, працювати з прямою і зворотною проекцією і т.п.

Класифікація інтерактивних дощок

Отже, розглянемо які бувають інтерактивні дошки. Залежно від використовуваних базових технологій інтерактивні дошки поділяються на:

touch analog resistive technology

1) Дошки з сенсорною аналого-резистивною технологією

На таких дошках можна писати не лише маркерами, а й пальцем, указкою і т.д. Датчики, розташовані між шарами екрану, розпізнають дотик і передають інформацію про нього на комп'ютер. Дуже зручно - втрата маркера ніяк не відбивається на робочому процесі. До недоліків можна віднести, що сенсорна дошка вимагає дбайливого звернення через датчиків.

 

electromagnetic technology

2) Дошки з електромагнітною технологією

Цей тип дощок передбачає використання спеціального електронного пера (маркера), що одержує енергію від проводки або батарейок. Оскільки стосуватися дошки пером не потрібно, вчитель може розташувати на ній плакат з потрібною інформацією і працювати поверх нього. Це зручно - до тих пір, поки маркер не згубиться, чи не буде захований учнями, охочими зірвати урок.

screen with laser technology3) Дошки з лазерною технологією

Такі дошки теж вимагають спеціальний маркер, при цьому дошка може & nbsp; бути зроблена з чого завгодно. Для точної роботи маркер доведеться тримати перпендикулярно дошці. На такій дошці можна розміщувати наочну інформацію - вона не завадить роботі лазера.

board infrared ultrasonic technology4) Доски с ультразвуковой / инфракрасной технологией

Технология основана на том, что инфракрасные датчики доски определяют положение специального маркера, работающего от автономных источников питания. Соответственно, маркер терять нельзя, а батарейки нужно регулярно покупать.

 

wireless board microtechno technology

5) Бездротові дошки з мікроточечной технологією

В маркер вбудовується спеціальна камера, яка при наближенні до дошки зчитує мікрообозначенія і визначає місцезнаходження маркера. Інформація передається на комп'ютер за допомогою Bluetooth-технології. Дошка не вимагає спеціальних матеріалів і джерел живлення.

 

capacitive board

6) Ємнісні дошки

Відрізняються від інших тим, що розпізнають одночасні торкання - відповідно, на такій дошці можуть працювати відразу кілька людей. Або одна людина - але обома руками. Також серед переваг такої дошки - можливість працювати без маркера, пальцями.

 

dvit board with optical technology

 

7) DViT-дошки з оптичною технологією

Місцезнаходження маркера фіксується цифровими камерами і датчиками, інформація передається на комп'ютер.

Крім того, існують дошки, які об'єднують в собі декілька технологій. Вони і є найбільш зручними.

Інтерактивні дошки також можуть мати спеціальні проектори та відрізнятися по їх типу. Вони можуть бути:

1. Ультракороткофокуснимі. Це найдорожчий проектор, він знаходиться поруч з дошкою - на відстані трохи більше півметра. Завдяки цьому на екран не потрапляють тіні тих, хто працює з дошкою.

2. Короткофокуснимі. Даний вид проектора працює в межах відстані від 60 до 150 см. Він майже вполовину дешевше попереднього варіанту.

3. Мультимедійними. Це найпоширеніший і дешевий тип проектора, діючий на відстані 3-4 м від дошки. Незручності через падіння тіней не так критичні, щоб перешкодити проведенню уроку.

У кожного виду інтерактивних дощок, в залежності від виробника - своє програмне забезпечення, від якого залежать безпосередні можливості дощок. Дитячі дошки з підвищеними вимогами до безпеки використовуються в дитсадках і школах, більш складні варіанти - в вузах і тренінг-центрах. Контент для роботи з дошками - електронні освітні ресурси - включають як диски з підручниками і відеороликами, різного роду мультимедійні презентації, електронні підручники і посібники з спеціальних сайтів. Використання інтерактивної дошки сприяє кращому засвоєнню матеріалу та залучення учнів в робочий процес. Саме тому дані пристрої зараз знаходяться на піку популярності.

Новини

Статті

Наші контакти

СМАРТ
Інтерактивні Технології і Системи

вул. Декабристів, 29/2
м.Миколаїв, 54017
тел. +380(50)396-83-40, +380(98)444-14-70
E-mail: office@intis.com.ua