fbpx

Інтерактивні дошки. Загальна інформація.

Що таке інтерактивна дошка?

Інтерактивна дошка - це сенсорний екран, приєднаний до комп'ютера, зображення з якого передає на дошку проектор.

Інтерактивна дошка працює одночасно як монітор комп'ютера і як звичайна дошка. Досить доторкнутися до поверхні дошки, щоб керувати програмами, запущеними на комп'ютері. Використовуючи дошку, ви можете відкривати файли, працювати з Інтернетом, писати поверх будь-яких додатків, веб-сайтів і відеозображень за допомогою спеціальних маркерів. Закінчивши роботу, ви можете зберегти всі ваші записи для подальшого використання.

Перша в світі інтерактивна дошка була представлена компанією SMART Technologies Inc. в 1991р. Одними з перших, хто оцінив педагогічні можливості цієї нової технології, були викладачі. Дійсно, використання інтерактивних дощок допомагає урізноманітнити заняття, зробити їх яскравими і цікавими.

Що таке інтерактивний комплекс?

Інтерактивний комплекс - це інтерактивна система відображення інформації, що складається з інтерактивної дошки та короткофокусного мультимедійного проектора.

Завдяки спеціальному кріпленню проектора до дошки значно зменшується тінь і відблиски на дошці. Проектор не потрібно встановлювати окремо на стійці або вішати під стелею, що здешевлює вартість володіння комплексом.

 

 

complex

Як підключити інтерактивну дошку / інтерактивний комплекс?

Перед початком роботи інтерактивна дошка підключається до комп'ютера і проектора або, якщо це інтерактивний комплекс, то просто до комп'ютера.
Далі, в разі необхідності, за допомогою налаштувань проектора треба підігнати розмір зображення, який передає проектор, під розмір екрану інтерактивної дошки.
У разі, якщо проектор, дошка або весь комплекс міняли своє місце розташування, необхідно провести калібрування екрану.

Як працювати з інтерактивною дошкою?

Залежно від типу дошки запис на інтерактивній дошці ведеться спеціальним електронним маркером, бутафорських маркером або пальцем. Доповідач, взявши в руки маркер, може працювати із зображенням на екрані: виділяти, підкреслювати, обводити важливі ділянки, малювати схеми або коригувати їх, вносити виправлення в текст. Вся записана інформація автоматично з'являється на екрані комп'ютера. Ви можете зберегти всі зроблені позначки в файлі.

Сенсорні пристрої "вловлюють" дотику, і транслюють у відповідні електронні сигнали, що відображають рух пишучої руки.

smart work

Деякі типи дощок забезпечені лотком з чотирма маркерами різного кольору і ластиком. Доповідач може заздалегідь задати кольору маркерів, які він буде використовувати під час виступу - тоді інтерактивна дошка автоматично реагує на взятий в руку маркер і відображає відповідний колір при малюванні.

Які бувають технології виробництва інтерактивних дощок?

Виробники інтерактивних дощок використовують різні технології виробництва інтерактивних дощок. Основна відмінність - технологія, на основі якої визначається положення пише інструменту на дошці.

В даний час на ринку існують:

  • Технологія на основі резистивної матриці
  • Поєднання інфрачервоної та ультразвукової технології
  • Технологія, заснована на електромагнітних хвилях
  • лазерна технологія
  • оптична технологія

Найчутливішою, хоча і дорожчий, є резистивная технологія, яка, до того ж, дозволяє відпрацьовувати множинні натискання, а відповідно - роботу декількох користувачів. Вона також є і самої нешкідливою для здоров'я людини, оскільки при її роботі відсутні будь-які випромінювання.

Де використовувати інтерактивні дошки?

Область застосування інтерактивних дощок і панелей досить велика. З інтерактивними дошками можна працювати як у великій аудиторії, так і в маленьких групах.

У сфері освіти сучасні аудіовізуальні засоби навчання допомагають урізноманітнити заняття: викладач може читати лекцію, використовуючи одночасно текст, аудіо та відео матеріали, DVD, CD-ROM та Інтернет ресурси. Програмне забезпечення дозволяє писати і робити позначки прямо поверх всіх видів документів, діаграм і веб-сторінок.

 

smart teach

Інтерактивне обладнання SMART розраховано на користувачів будь-якого віку і допомагає підтримувати безперервний ефективний процес навчання, починаючи від дитячого садка і закінчуючи ВНЗ. Докладніше про рішення SMART для освіти можна дізнатися в розділах про застосування інтерактивного устаткування SMART в дошкільних, середньо-освітніх, середньо і початкових професійних установах, вищих навчальних закладах.

Крім цього, тактильне управління інтерактивною дошкою допомагає проводити нестандартні та індивідуальні заняття, що особливо важливо при роботі з молодшими школярами або дітьми з обмеженими можливостями.

За допомогою програмного забезпечення SMART Notebook 10 у користувачів інтерактивних дощок SMART Board з'являється можливість зберігати нанесені зображення у вигляді файлу і в режимі реального часу обмінюватися інформацією по каналах зв'язку - це особливо важливо для військових організацій, ситуаційних і кризових центрів.

Інший широкий сектор застосування інтерактивних дощок - державні та бізнес структури в рамках ділових презентацій і семінарів. Програмні продукти SMART дозволяють зробити демонстрацію яскравою і живою - доповідач не прив'язаний до дошки або трибуні - за допомогою додаткового обладнання SMART Ви можете додавати всі вступники пропозиції в презентацію з будь-якого місця аудиторії, записувати і зберігати проміжні результати роботи на нараді, спілкуватися з колегами з інших регіонів і країн.

Приклади реалізованих рішень для ділового сектора можна знайти на сайті в розділі застосування інтерактивного устаткування SMART в державному і бізнес секторах.

 

Як використовувати інтерактивну дошку в процесі навчання?

Дослідження показали, що робота з інтерактивними дошками дійсно допомагає в навчанні. Це хороший вибір для тих викладачів, які за допомогою сучасних технічних та аудіовізуальних засобів і інтенсивних методів навчання хочуть зацікавити своїх слухачів, підвищити відвідуваність, полегшити засвоєння матеріалу, а також допомогти учням з фізичними вадами.

smart child

З інтерактивними дошками можна працювати як у великій аудиторії, так і в маленьких групах. Ці сучасні аудіовізуальні засоби навчання допомагають урізноманітнити заняття: викладач може читати лекцію, використовуючи одночасно текст, аудіо та відео матеріали, DVD, CD-ROM та Інтернет ресурси. Програмне забезпечення дозволяє писати і робити позначки прямо поверх всіх видів документів, діаграм і веб-сторінок. Будь-яку інформацію, відображену на інтерактивній дошці, можна роздрукувати, зберегти, відправити електронною поштою і помістити на сайт.

Інтерактивні дошки не вимагають багато місця. Якщо проектор для дошки прямій проекції прикріпити до стелі, не потрібно додатково розміщувати підставку для апаратури посеред класу. Купуючи дошку зворотної проекції, ви зможете уникнути проблем з підключенням проектора, так як він розташовується за екраном і становить єдину конструкцію з ним. Є й мобільні моделі: вони не кріпляться до стіни і їх можна з легкістю переміщати з однієї аудиторії в іншу. Інтерактивні дошки підходять для учнів різного віку: висоту дошки можна регулювати під будь-яке зростання. Інноваційні методи та технічні засоби навчання сьогодні доступні кожному.

smart work1

 

Дізнатися характеристики, ціни на інтерактивне обладнання, пропоноване нашою компанією.

Замовити інтерактивні дошки, проектори, екрани, шкільні дошки та інше обладнання для навчальних закладів

© 2007- 2022 СМАРТ. Інтерактивні Технології і Системи